Krajowy System e-Faktur KSeF – warto wiedzieć więcej na jego temat

W każdej dziedzinie naszego życia co i rusz dochodzi do różnego rodzaju zmian, które mają na celu ułatwienie nam codziennych działań różnego typu. W przypadku Krajowego Systemu e-Faktur KSef od pierwszego lipca 2024 roku ta platforma do otrzymywania faktur drogą elektroniczną stanie się obowiązkowa dla wszystkich płatników oraz płatniczek podatku VAT. Na razie wszelkie działania w Krajowym Systemie e-Faktur są dobrowolne, ale im szybciej zaczniemy zapoznawać się z tym rozwiązaniem, tym prędzej pozbędziemy się faktur papierowych, które generują dodatkowe koszty zarówno w małych jak i w większych firmach. Ministerstwo finansów dokłada wszelkich starań, by potencjalne wystawienie faktury poprzez Krajowy System e-Faktur było czynnością intuicyjną oraz nieskomplikowaną.

Nowoczesny system e-Faktur KSeF – warto wiedzieć więcej na temat faktur ustrukturyzowanych 

Z pewnością w niedalekiej przyszłości odbieranie faktur ustrukturyzowanych oraz udostępnianie faktur ustrukturyzowanych poprzez Krajowy System e-Faktur KSeF ułatwi życie wielu osobom w naszym kraju. Ministerstwo zyska w ten sposób dobre narzędzie do kontroli prawidłowości danych sprzedażowych, a system będzie umożliwiał np. wystawienie faktury korygującej oraz inne działania, które są niezbędne, by faktura ustrukturyzowana dotarła na czas tam, gdzie trzeba. Jeśli więc szukamy wyczerpujących odpowiedzi na takie pytania jak: „dla kogo KSeF?”, „obowiązek KSeF”,  albo „dane w KSeF – co warto wiedzieć?” to najłatwiej będzie nam je znaleźć za pośrednictwem Internetu.

Kompleksową wiedzę na temat tych faktur elektronicznych czy też grup podatników zwolnionych podmiotowo z ich stosowania, znajdziemy za pośrednictwem witryny sieciowej: www.jpk.info.pl. Dowiemy się tam, jak działa aplikacja podatnika KSeF i czy można z niej korzystać np. za pośrednictwem smartfona i in. Oczywiście taki dokument będzie zawierał wszelkie niezbędne informacje takie jak: data wystawienia faktury, wystawca faktury, kwota sprzedaży, należny podatek VAT i in.

Krajowy system e-Faktur – korzystanie z krajowego systemu e-Faktur nie jest trudną sprawą

Wdrożenie KSeF na terenie całej Polski będzie także oznaczać duże oszczędności finansowe. Papierowe faktury są bowiem zmorą wielu biur, firm oraz urzędów, a ich magazynowanie wymaga dużo miejsca, które z powodzeniem można przeznaczyć na coś innego. Wyżej wymieniona platforma internetowa ułatwi nam także zapoznanie się z obowiązującym wzorem faktury ustrukturyzowanej oraz podpowie nam jak sprawnie i szybko obsługiwać system KSeF. Wszystko, co wiąże się z procesem fakturowania nawet w najmniejszej firmie, musi być wykonywane z dużą starannością. Krajowy System e-Faktur KSeF ma nam ten proces uprościć tak, by np. faktura korygująca po elektronicznym fakturowaniu nie miała błędów.

Z Krajowym Systemem e-Faktur warto więc zapoznać się za pośrednictwem specjalistycznej platformy online JPK.info.pl, bo to z pewnością przyniesie nam wiele korzyści, opartych na usystematyzowanej wiedzy. System KSeF wymaga uzyskania możliwości dostępu oraz odbierania uprawnień, dzięki którym będziemy mieli możliwość wystawiania faktury ustrukturyzowanej np. przy zamówieniach publicznych albo w innych sytuacjach przewidzianych przez ustawodawcę. Podmiot uprawniony błyskawicznie będzie mógł wystawić fakturę ustrukturyzowaną bez konieczności zakupu ryz papieru itp. O tym, że nasza faktura została wystawiona, dowiemy się także za pośrednictwem wyżej wymienionego systemu online.

Faktury ustrukturyzowane zawsze pod ręką – od wystawiania faktur ustrukturyzowanych nie ma odwrotu

Zakończone sukcesem prace nad projektem ustawy pomogą nam więc wkrótce korzystać z tego systemu w pełni. Można będzie tutaj także się łączyć z systemem teleinformatycznym służącym do tego, by do zarządzania uprawnieniami dostępowymi było nam jak najłatwiej dotrzeć. Obowiązek stosowania takich nowoczesnych rozwiązań z pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości. Za pośrednictwem wyżej wymienionej strony internetowej możemy sprawić, że nasz obowiązkowy KSeF stanie się łatwiejszy do wypełniania. Można tam bowiem nabyć profesjonalny program, który umożliwia wystawianie faktur przy użyciu KSeF z dowolnego miejsca na Ziemi.

E-faktura jest także bardzo ekologicznym rozwiązaniem, co może być dodatkową zachętą do jej wprowadzenia w naszym przedsiębiorstwie w jak najkrótszym odcinku czasowym. Dowiemy się tam także, co należy robić w przypadku awarii i jak wtedy postępować, gdy platforma KSeF przestanie być dostępna, np. w przypadku ataku hakerskiego. Korzystanie z dobrze zabezpieczonego profilu zaufanego na platformie KSeF sprawi, że nasze e-faktury oraz dane będą odpowiednio chronione przez cały czas. Będzie więc to powszechne rozwiązanie, które wprowadzi każde biuro rachunkowe, czy też firmy będące płatnikami VAT na mniejszą lub większą skalę. Dokładne poznanie struktury logicznej systemu fakturowania oraz takich rozwiązań jak pieczęć elektroniczna itp., spowoduje, że z obsługą systemu nie będziemy mieli żadnych problemów.

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “Krajowy System e-Faktur KSeF – warto wiedzieć więcej na jego temat

  • 5 sierpnia, 2023 o 8:25 pm
    Permalink

    Akurat zakładam firmę i szukam takich informacji

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *