Bitcoin z rekordem wszechczasów

Szaleństwo na Bitcoinie trwa w najlepsze. W pierwszych dniach 2021 roku osiągnął on najwyższą wartość w swojej historii przekraczając 33 tysiące dolarów. Obecnie wzrosty notowania ustabilizowały się i wszystkim nasuwa się pytanie co dalej?

Ogromne wzrosty w krótkim czasie

W połowie marca 2020 roku, czyli mniej więcej 3 kwartały temu notowania Bitcoina zaliczyły dołek poniżej 5 tysięcy dolarów. Kurs w okolicach tej wartości utrzymywał się przez dobry tydzień. Trzeba przyznać, że to był idealny czas na zakupy króla kryptowalut. Kto to zrobić i pozbył się go dopiero teraz pomnożył swoje pieniądze razy 6 lub nawet lepiej. Kupując wtedy Bitcoina z każdego zainwestowanego tysiąca można było zrobić prawie 6 500.

To oczywiście wariant idealny. Jednak aby na niej dobrze zarobić nie trzeba było „trafić” w dołek. Przez bardzo długi czas kurs BTC utrzymywał się poniżej poziomu 10 tysięcy dolarów. Nawet jeszcze na początku października można go było nabyć po około 10,5 tysiąca. Oznacza to, że w 3 miesiące można było potroić zainwestowane środki. Całkiem niezły wynik jak na mocno kryzysowe czasy na całym Świecie.

Co będzie dalej z kursem BTC?

Rozsądek podpowiada, że konieczna będzie mocna korekta jego kursu. Do tej pory zawsze po rekordach następowały spadki. Pytanie czy dojdzie do nich już w najbliższych dniach czy jeszcze trochę wytrwa on przy tym mocno napompowanym kursie.

Czy możliwe są dalsze wzrosty? Oczywiście, ale… będzie o nie już dużo trudniej. Duża część inwestorów mocno już na nim zarobiła i raczej myśli już o realizacji zysków. Oczywiśćie bańka rządzi się swoimi prawami i może się dalej pompować. Jednak mamy tu już sytuację podobną do notowań CD Projektu w okolicach 450 zł. Na ten moment to cena bardzo wysoka.

Warto jednak pamiętać, że BTC z założenia ma w długim okresie rosnąć. Być może za kilka lat opcja kupna bitcoina po 30 tysięcy dolarów będzie nie lada okazją!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *