Gdzie przechowywać złoto?

W dzisiejszych czasach zamiast zbierania pieniędzy warto jest w coś zainwestować. W dobie inflacji czy zmianie kursu waluty możemy wiele stracić. Natomiast kiedy zainwestujemy w coś na pewno nie stracimy.

Dobra inwestycją jest złoto

Można zakupić sztabki lub monety bulionowe, co niestety wiąże się z dużym kosztem, jednakże na pewno nam się to opłaci. Oczywiście taka inwestycja wymaga porządnego zabezpieczenia ze względu na swoją wartość. Poniżej dowiemy się gdzie przechowywać złoto.

Jak bezpiecznie przechowywać złoto inwestycyjne?

Jedną z najpewniejszych sposobów na ulokowanie złota są skrytki bankowe. Wieku ludzi korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ dostęp jest ścisły i posiada go jedynie właściciel oraz osoby upoważnione. Wiele banków oferuje takie usługi i posiadają one pożądane zabezpieczenia. Oczywiście należy liczyć się z faktem, że taką skrytkę regularne trzeba opłacać.

Skrytki dla złota w instytucjach pozabankowych – czy to dobre rozwiązanie?

Nie wszyscy o tym wiedzą, aczkolwiek istnieje wiele firm oferujących usługi depozytowe. Co ważne, firmy które sprzedają wcześniej wspomniane sztabki czy monety bulionowe również oferują usługę skrytek, na przykład mennica. W efekcie można kupić złoto, ale nie zabierać go ze sobą tylko od razu umieścić w schowku. Decydując się na takie rozwiązanie musimy sprawdzić pozycję danej firmy, ponieważ w przypadku gdyby ona zbankrutowała, możemy nie odzyskać swojej własności.

Gdzie przechowywać złoto w domu?

Wiele osób kosztowności lubi mieć przy sobie, w zasięgu ręki, czyli najczęściej we własnym domu. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, musimy zainwestować w porządny sejf. Są specjalne miejsca, w których możemy dokonać takiego zakupu i warto zorientować się z czego taki sejf powinien być wykonany, aby był odporny na zniszczenie lub ewentualne kradzieże. Jeśli ktoś wiedziałby o naszych kosztownościach mógłby się włamać, więc sejf ten powinien posiadać dodatkowe zabezpieczenia. Warto pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób wbudować go lub przymocować najlepiej do ściany.

Domowe skrytki – gdzie nie przechowywać złota?

Złoto jest bardzo wartościowe i musimy znaleźć dla niego odpowiednie miejsce, jeśli stwierdzimy, że chcemy umieścić je w domu. Z całą pewnością nie może to być miejsce na widoku, ani inne gdzie łatwo będzie można je znaleźć. Należy zrezygnować ze starych „babcinych” sposobów i nie przechowywać sztabek czy złotych monet w skarpecie czy pod łóżkiem. Złoto to metal szlachetny, więc potencjalni włamywacze mogą także wykorzystać wykrywacze metalu. Wynika z tego, że nawet jeśli ukryjemy złoto w ścianę czy pod podłogą to ryzyko kradzieży wciąż jest duże.

Jak przechowywać złoto, aby zwiększyć jego bezpieczeństwo?

Dobrym sposobem, oczywiście jeśli posiadamy większą ilość złota jest podzielenie go i rozmieszczenie w różnych miejscach. Część możemy pozostawić w skrytce, tak jak wyżej wspomniano bankowej lub u wyspecjalizowanej firmy. Resztę można ukryć w domu. Gdyby istniało pewne ryzyko jak na przykład kradzież, nie stracimy wszystkiego co mamy, bo nasze złoto znajduje się w różnych miejscach. Oczywiście najkorzystniejszą z wszystkim opcji jest skorzystanie ze skrytki bankowej. Jest płatna, natomiast najbezpieczniejsza. W takim przypadku nie musimy martwić się o zabezpieczenia, a taka inwestycja wymaga ich naprawdę sporo.

 

Autor: Paweł Bendarz

0 thoughts on “Gdzie przechowywać złoto?

  • 6 maja, 2023 o 1:58 pm
    Permalink

    można wykupić specjalną usługe i to chyba jedyny sensowny pomysł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *