Tissot i Seiko – zegarkowa klasyki, a nowoczesne technologie

„Przepraszam, która godzina?” To pytanie, niegdyś tak często słyszane na ulicy, odeszło w zapomnienie. Dzisiaj każdy wie, która jest godzina, wystarczy, że spojrzy na wyświetlacz telefonu, tabletu, laptopa… Czy tradycyjne zegarki na rękę wciąż odnajdują się w obecnych czasach? Oczywiście! Takie urządzenia są zawsze na czasie, szczególnie gdy są to cenione marki zegarkowe. Jaki klasyczny zegarek wybrać?

Tradycyjne manufaktury zegarkowe. Czy nadal warto w nie inwestować?

Zegarki należą do takich gadżetów, które nigdy nie wyjdą z mody. Wciąż, nieustannie cieszą się dużą popularnością i są świetnym pomysłem na prezent. Reprezentują tyle różnych stylów, że z łatwością można dobrać odpowiedni zegarek do garderoby, okazji, a nawet osobowości. Dzięki temu branża zegarmistrzowska wciąż ma się dobrze, a zegarmistrz nieprędko przejdzie do kategorii zawodów zapomnianych. Manufaktura zegarkowa to przede wszystkim producent, który ma duże doświadczenie, a zwłaszcza pasję do produkcji zegarków. Potrafi nie tylko stworzyć zegarek od podstaw, ale też naprawić go w razie potrzeby, wykazując się znajomością poszczególnych elementów mechanizmu, a także precyzją i zdolnościami manualnymi. Manufaktura zegarkowa to nic innego jak zaprojektowanie i wykonanie zegarka, aż do ostatniej „śrubki”. Niegasnąca popularność zegarków na rękę tylko potwierdza zasadność tej profesji. Nie ma tutaj miejsca na automatyczne, komputerowe wyświetlacze czasu. Manufaktura zegarkowa to wyjątkowe zegarki z sercem i duszą.

Wybór zegarka – czy marka ma znaczenie?

Życie to sztuka wyborów, a te rządzą się różnymi kryteriami. Przy zakupie konkretnego produktu można kierować się osobistymi preferencjami, trendami w modzie lub zasobnością portfela. W wielu przypadkach zazwyczaj stawia się na jakość, a tę oferują profesjonalne sklepy z bogatym asortymentem. Zegarki mają swoją wieloletnią tradycję, popartą doświadczeniem znanych i lubianych marek. Dobre sklepy tej branży posiadają w ofercie zarówno zegarki damskie, jak i zegarki męskie. Stylowe i subtelne zegarki dla Pań to cała gama różnych stylów, które można dostosować odpowiednio do okazji. Każda kobieta z pewnością wybierze coś dla siebie, dobierając zegarek do konkretnej garderoby, do pracy, czy do codziennych aktywności. Zegarki męskie to również wachlarz wielu możliwości. Sportowe, casualowe, eleganckie i zupełnie niestandardowe – duże pole manewru, które może ograniczyć tylko wyobraźnia. Zarówno zegarki damskie, jak i męskie mogą mieć formę elektronicznego wyświetlacza, jak też klasycznego zegarka wskazówkowego. Wiele zegarków posiada dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie LED, datownik, kalendarz, alarmy, stoper, timer i wiele innych. Mogą też być wodoodporne lub wyposażone w kamienie, utwardzone szkłem mineralnym i posiadać ponad czterdziestogodzinną rezerwą chłodu. Zegarek Tissot lub zegarek Seiko może nie zagwarantują owocnego spotkania biznesowego, romantycznej randki czy udanego obiadu z teściami. Zagwarantują jednak poczucie pewności siebie i  dobry nastrój, a to już połowa sukcesu.

Zegarki Tissot – wieloletnia, szwajcarska tradycja

Marka Tissot to jakość, która powstała na podwalinach tradycyjnych, rodzinnych wartości. Zdecydowanie, odwaga i kreatywność to cechy, które z całą pewnością przyczyniły się do sukcesu firmy. CHs Tissot & Fils zrodziło się na bazie wielu przemian w Europie, a co się z tym wiązało – powstania lokalnych warsztatów rzemieślniczych. Z biegiem lat szwajcarscy zegarmistrzowie zyskali duży prestiż wśród lokalnej społeczności. W drugiej połowie XIX wieku Charles Tissot Daguette wraz z synem otworzył swój pierwszy zakład rzemieślniczy. Szybko zyskali popularność, a ich wyjątkowe zegarki do dziś cieszą się renomą i wielką popularnością. Ta szwajcarska marka charakteryzuje się wysoką jakością zegarków, z zachowaniem surowych kryteriów produkcji, ale też wprowadzająca do niej wiele ulepszeń i innowacji. Zegarki Tissot to gwarancja wysokiej jakości, wytrzymałości i wyjątkowego designu. Szeroki wachlarz  produktów tej marki pozwala na wybór idealnego zegarka dla siebie, lub dla bliskiej osoby. Różnorodność stylów, kolorów i funkcji daje niemal nieograniczone możliwości. Kobiety bez trudu dopasują ulubiony model zegarka do ubioru i okazji. Panowie z łatwością podkreślą swój niebanalny styl i charakter.

Zegarki Seiko, czyli japońska sztuka tworzenia zegarków

Czy jest na świecie ktoś, kto nigdy nie słyszał o tej marce? Chyba nie…  Dotyczy to nawet osób, które nigdy nie nosiły zegarka! Seiko to marka sama w sobie, która powstała w XIX wieku. Mniej więcej wtedy właśnie, Kintaro Hattori otworzył swój pierwszy sklep w Tokio. Wszystko zaczęło się od produkcji zegarów na ścianę, poprzez zegarki kieszonkowe, aż… po modele zegarków na rękę, znane obecnie. Tak, dokładnie: Kintaro Hattori był prekursorem zegarków na rękę. Trzeba przyznać, że miał niesamowitą intuicję i zacięcie dążył do celu. Przez pierwsze lata sprzedawał pojedyncze sztuki, ale się nie poddawał. 1923 rok był bardzo znaczący, bo był to czas trzęsienia ziemi w Kanto, które zniszczyło fabrykę. Wszystko zależało od Kintaro: załamie się, czy podniesie po upadku? Na szczęście dla wszystkich obecnych właścicieli zegarków Seiko, Hattori nie dał się pokonać i rok później zainicjował produkcję zegarków Seiko. Wyjątkowość zegarków sprawiła, że marka Seiko, z roku na rok cieszyła się coraz większą popularnością. Została wybrana na głównego dystrybutora zegarków do Japońskich Kolei Państwowych, a także oficjalnego odmierzacza czasu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Firma rozwijała się bardzo szybko, wprowadzając wiele innowacji i powiększając zakres funkcji swoich wyrobów.

Klasyczne zegarki i nowoczesna technologia

Postęp technologiczny to coś, czego nie da się uniknąć, ale czy naprawdę trzeba z nim walczyć? To prawda, że wiąże się z zanikiem niektórych branż, ale trzeba uczciwie przyznać, że daje też wiele możliwości. Produkty, takie jak klasyczne zegarki na rękę wciąż są na topie, a dobre, sprawdzone marki mówią same za siebie. Zegarki Tissot i zegarki Seiko to nowoczesność połączona z tradycją. Warto podtrzymywać wartości, które są szczególnie bliskie sercu, a przede wszystkim wykazują się wysoką jakością, gwarancją zadowolenia i szacunkiem do Klienta. Te cechy łączą w sobie producenci wyjątkowych zegarków, takich jak Tissot i Seiko.

 

0 thoughts on “Tissot i Seiko – zegarkowa klasyki, a nowoczesne technologie

 • 20 stycznia, 2023 o 11:40 pm
  Permalink

  Ooo ładne te zegarki. Dobry zegarek może naprawdę dodać stylu 🙂

  Odpowiedz
 • 23 stycznia, 2023 o 2:22 pm
  Permalink

  Ja kiedyś używałem Tissota i był niezniszczalny

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *