Atrakcyjny leasing na Renault

Leasing samochodowy jest umową cywilnoprawną, podpisywaną pomiędzy leasingodawcą (finansującym) a leasingobiorcą (korzystającym), która umożliwia użytkowanie pojazdu bez konieczności jego nabycia. Usługa ta realizowana jest za określoną kwotę, płaconą w ratach i przez określony czas. Leasing samochodowy można realizować przy pomocy dwóch typów umów – operacyjnej lub finansowej.

Leasing – podstawowe informacje

Historia współczesnego leasingu zaczęła się w 1952 w Stanach Zjednoczonych wraz z powstaniem niezależnej firmy o nazwie United States Leasing Corporation. Do Polski niniejszy instrument finansowania zakupu auta trafił nieco później, a jego rozkwit nastąpił w latach 90. minionego wieku. Dziś stanowi on najpopularniejsze rozwiązaniem wśród przedsiębiorców, którzy cenią go za m.in.: relatywnie niewielkie zaangażowanie kapitałowe, prostotę uzyskania czy zastosowanie tarczy, która optymalizuje obciążenia podatkowe i pozwala na rozliczenie VAT-u.

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny, nazywany również usługowym, umożliwia dodanie do kosztów uzyskania przychodu praktycznie wszystkich wydatków związanych z umową. Mowa tutaj o: ratach, wpłacie wstępnej, rachunkach za paliwo, przeglądach okresowych czy zakupach akcesoriów i dodatkowego wyposażenia do samochodu (np. opon).

W przypadku leasingu operacyjnego to leasingodawca jest właścicielem samochodu, który stanowi środek trwały w jego ewidencji. Z tego powodu klient korzystający z tego rozwiązania nie ma możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Warto dodać, że każda rata w leasingu operacyjnym jest powiększona o podatek VAT.

Leasing finansowy

Leasing finansowy, nazywany także kapitałowym, charakteryzuje się tym, że przedmiot umowy, czyli w tym przypadku pojazd, należy do składników majątkowych leasingobiorcy. W związku z tym może on dokonywać odpisów amortyzacyjnych.

W leasingu finansowym do kosztów uzyskania przychodów zaliczana jest jedynie część odsetkowa raty. Leasingobiorca musi zapłacić podatek VAT z góry, przy pierwszej racie leasingowej, po odbiorze samochodu. Po uiszczeniu ostatniej raty staje się on jego właścicielem.

Leasing od autoryzowanego dealera Renault

Jeśli szukasz atrakcyjnego leasingu na samochód, warto sprawdzić oferty autoryzowanych dealerów. Świetnym przykładem jest Renault Financial Services oferujące rozwiązania finansowe, które pozwalają nabyć auta z szerokiej oferty francuskiego producenta. Dla firm są to dwie opcje leasingowena pojazdy nowe lub używane (https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/leasing).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na oficjalną stronę Renault Financial Services lub odwiedź najbliższy salon Renault!

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “Atrakcyjny leasing na Renault

 • 10 stycznia, 2023 o 1:29 pm
  Permalink

  Leasing to dobry pomysł w przypadku braku gotówki

  Odpowiedz
 • 13 stycznia, 2023 o 9:01 pm
  Permalink

  Jak samochód to tylko francuski albo niemiecki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *