Wizyta w banku czy e-bankowość?

Każdego roku miliony osób decyduje się już na bankowość internetową, ze względu na to, że ma wiele korzyści. Klienci banków mogą załatwiać swoje sprawy dzięki online znacznie szybciej niż odwiedzać bank. Jednak niektórzy ludzie nadal polegają na tradycyjnym placówkach bankowych.

Bankowość internetowa ma same zalety?

Korzyści z bankowości internetowej przewyższają nad korzyściami z wizyty w banku stacjonarnym prawda czy fałsz? Bankowość internetowa może być wykonywana z dowolnego miejsca. Wymagany jest jedynie dostęp do internetu. Klient wchodzi na stronę internetową banku, loguje się za pomocą numeru konta i PIN-u, może dokonywać przelewów, drukować wyciągi i tworzyć polecenia zapłaty. Dostęp do konta można uzyskać w każdej chwili.

Płatności dokonywane za pośrednictwem bankowości internetowej mogą być również realizowane znacznie szybciej niż przelewy pisemne. Zlecenia są realizowane w ciągu 24 godzin. Odbiorcy mogą szybciej rejestrować potwierdzenia odbioru. Przelewy i zapytania o saldo można łatwo wykonać z domu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku aukcji internetowych, gdzie oferenci mogą natychmiast zapłacić i szybciej otrzymać swoje towary. Klienci banku po zalogowaniu mają wgląd we wszystkie transakcje i w każdej chwili mogą sprawdzić stan swojego konta. Jeśli posiadają smartfon z zainstalowaną odpowiednią aplikacją, mogą korzystać z bankowości internetowej w podróży. Bankowość internetowa jest bardzo wygodną usługą.

Porównanie kosztów banku, a e-bankowości

Transakcje finansowe online są tańsze niż bankowość stacjonarna. Wiele banków pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, które różnią się w przypadku bankowości internetowej i stacjonarnej. Warunki prowadzenia konta różnią się znacznie w zależności od usługodawcy i od rodzaju usługi, jaką wybierzemy.

Bank tradycyjny, a e-bankowość, które rozwiązanie wybrać?

Idealną opcją jest korzystanie głównie z bankowości internetowej, ale jednocześnie posiadanie niedaleko domu placówkę swojego banku. Korzystanie wyłącznie z bankowości internetowej jest szczególnie korzystne dla oszczędnych klientów. Jeśli więc koszt i wygoda jest głównym kryterium, to bankowość internetowa jest najlepszym rozwiązaniem. Coraz więcej banków oferuje korzyści przede wszystkim dla użytkowników bankowości internetowej, co może zachęcać do korzystania z bankowości internetowej bardziej niż ze stacjonarnej. Plusem bankowości internetowej niewątpliwie jest czas obsługi klienta. W banku na swoją kolej trzeba czekać niekiedy w długiej kolejce. W banku internetowy niektóre opcje wykonamy sami, a gdy nie radzimy sobie lub potrzebujemy pomocy, to można zadzwonić do konsultanta i on nam pomoże.

We współczesnym świecie technologi, gdzie dostęp do internetu jest z każdego miejsca i urządzenia. Bankowość internetowa wydaje się najlepszą opcją. Ten rodzaj bankowości daje dużo możliwości – bez wychodzenia z domu można w łatwy sposób załatwić wszelkie bankowe sprawy. Nie można jednak zapominać o osobach, które nie korzystają z internetu i dla tych osób korzystanie z bankowości tradycyjnej (banku stacjonarnego) jest najlepszym rozwiązaniem. Przy wyborze rodzaju bankowości ważne jest, aby nam pasowało i było dla nas wygodne.

 

Autor: Katarzyna Kluczyk

 

Zobacz też:

Program do rozliczenia PIT za 2022 – łatwy i wygodny sposób na rozliczanie się z urzędem skarbowym

0 thoughts on “Wizyta w banku czy e-bankowość?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *