Aplikacje dla biznesmenów

Organizacja pracy w firmie to jedna z ważniejszych kwestii, która pozwoli nam szybciej realizować projekty. Niezależnie od tego, czy oferujemy usługi, czy też produkty, zawsze musimy się koncentrować na jak najbardziej optymalnym planowaniu. Będzie to dotyczyć obowiązków naszych, a także naszych pracowników.

Nic więc dziwnego, że dobrze przygotowany harmonogram to bazowanie na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które pozwalają ulepszyć nam pracę i to w bardzo dużym zakresie. Aktualnie mamy dostęp do aplikacji typowo biznesowych. Pozwalają m.in. przygotować zadania dla pracowników.

Czym charakteryzują się aplikacje biznesowe?

Przede wszystkim obecnie wszyscy cenimy sobie bardzo dużą wygodę. Trendem wzrostowym jest na pewno koncentrowanie się na aplikacjach, które dostępne są w chmurze obliczeniowej, czyli po prostu poprzez przeglądarkę internetową. W ten sposób mamy do nich dostęp z każdego urządzenia. Może to być komputer, ale również tablet lub smartfon. Wystarczy się zalogować na swoje konto. Dzięki nim właściciel firmy może na przykład:

  • tworzyć nowe profile użytkowników
  • rozdzielać zadania
  • kontrolować postępy prac
  • na bieżąco wprowadzać poprawki
  • komunikować się z pracownikami

Zalet jest całe mnóstwo i widać wyraźnie, że coraz częściej przedsiębiorcy wykorzystują właśnie takie pomoce, przy czym jedną z ważniejszych kwestii będzie tutaj także samo zaprojektowanie aplikacji. Cały szkopuł w tym, aby program taki oferował nam bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs. Im lepiej użytkownik odnajduje się we wszystkich opcjach i zakładkach, tym bardziej przyjemna jest praca i łatwiej wykorzystuje się zasoby konkretnego programu. Ważna jest nawet kolorystyka. W końcu chodzi o to, aby wzrok się nie męczył. Warto też dodać, że całe mnóstwo aplikacji i to tych bardzo przydatnych i cenionych jest dostępnych za darmo.

Jakie aplikacje do zarządzania finansami?

Wybierając aplikację, oczywiście musimy się kierować naszymi indywidualnymi potrzebami. Inne programy będą potrzebne osobom, które szukają wsparcia księgowego, a inne na przykład copywriterom. Jeżeli na przykład chodzi o aplikacje dedykowane do zarządzania księgowością finansami, to dobrym wyborem będą takie jak:

  • Wave
  • Mint
  • FreshBooks
  • QuickBooks Online

Dzięki nim z szerszej perspektywy będziemy mogli spojrzeć na finanse. W ten sposób łatwiej można podejmować bardzo ważne decyzje związane z wydatkami. Aplikacje oferują także fakturowanie i śledzenie płatności.

Aplikacje do zarządzania czasem

Ważne dla firm jest także zarządzanie czasem, co przekłada się także na wydajność. To kwestia zresztą bardzo ważna nie tylko w przypadku dużych przedsiębiorstw, ale również małych firm, czy też nawet jednoosobowych działalności gospodarczych.

Bardzo dobrym wyborem będzie na pewno Trello, ponieważ to aplikacja bardzo ułatwiająca zarządzanie zadaniami. Projekty można tu porządkować pod tablicami i listami. Łatwiej sprawdzać, co jest już zrobione, a co czeka na realizację.

 

Autor: Paweł Bendarz

 

Zobacz też:

Jak działa Twój e-PIT?

 

0 thoughts on “Aplikacje dla biznesmenów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *