Czym są kredyty konsolidacyjne?

Z kredytami bywa różnie. Zaciągając je zawsze myślimy, że nie będziemy mieć problemu z ich spłatą. Życie jednak potrafi zaskakiwać. Czasami nagła utrata pracy czy pogorszenie się sytuacji w biznesie może sprawić, że comiesięczne raty staną się dla nas przytłaczające. Niejednokrotnie ludzi próbują rozwiązać tego typu trudności zaciągając kolejne kredyty lub pożyczając pieniądze od znajomych i rodziny. Poprawia to jednak ich sytuację tylko chwilowo. Zapewnia kapitał na spłatę kilku rat. Czasami to wystarczy by znaleźć nową pracę czy zdobyć nowe zlecenia w biznesie. Jeśli jednak się to nie uda to problem staje się jeszcze większy, bo nowe kredyty generują nam kolejne comiesięczne raty.

W takiej sytuacji może pomóc nam kredyt konsolidacyjny.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

W dużym uproszczeniu jest to sposób na wrzucenie wszystkich naszych obecnych zobowiązań do jednego worka, tak aby spłacać je tylko względem jednego banku. Głównym celem tego typu kredytów jest zmniejszenie miesięcznych zobowiązań. Jeśli mamy 1000 zł kredytu na samochód, 500 zł raty za lodówkę, 300 zł kredytu konsumpcyjnego i 700 zł jeszcze innego to łącznie musimy płacić 2500 zł. Gdybyśmy wszystkie te zobowiążania połączyli w jeden kredyt konsolidacyjny to moglibyśmy obniżyć te obciążenia nawet do poziomu 1000 zł miesięcznie.

W wielu przypadkach to doskonała forma poprawy swojej sytuacji finansowej. Trzeba jednak pamiętać, że połączenie kredytów wiąże się także z wydłużeniem ich czasu spłaty. W efekcie łącznie zapłacimy więcej odsetek. Coś za coś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *