Pożyczka w Kasie Stefczyka, z czym to się je?

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe to popularna alternatywa dla banków. Zasady ich działania są jednak nieco inne. Jednym ze SKOK-ów jest Kasa Stefczyka. Funkcjonuje ona w Polsce już od 30 lat. W tym czasie wielu klientów zdążyło skorzystać z produktów tej firmy takich jak np. pożyczka. Czy Kasa Stefczyka to firma godna zaufania?

Co znajduje się w ofercie Kasy Stefczyka?

W Kasie Stefczyka można skorzystać z rachunków płatniczych oraz z lokat. Są to produkty, które mają na celu rywalizować ze swoimi odpowiednikami w bankach. Niektóre z kont pozbawione są opłat. Dzięki temu firma zdobyła zaufanie swoich klientów. W przypadku lokat szczególnie opłacalne są oferty dla nowych klientów. Niezależnie od swojego stażu w Kasie Stefczyka istnieje możliwość wybrania lokaty zależnie od chęci skorzystania z oprocentowania stałego lub progresywnego.

Polska firma popularność zyskała głównie dzięki oferowanym pożyczkom. Kasa Stefczyka pożyczka to propozycja skierowana dla osób, które ukończyły 18 lat i posiadają dobrą historię kredytową. Minimalna kwota, którą można pożyczyć to 1 000 zł. Maksymalnie da się wnioskować o 200 000 zł.

Jakie są zasady pożyczki udzielanej w Kasie Stefczyka?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Kasie Stefczyka wygląda początkowo dość standardowo. Można to uczynić poprzez formularz na stronie internetowej lub kontaktując się z infolinią. W tym pierwszym przypadku wszelkie dane trzeba wprowadzić samodzielnie. Zależnie od wnioskowanej kwoty należy wybrać jeden z gotowych produktów. Dla kwoty do 3 000 zł polecana jest oferta „Prosta”, a dla większych „Online”. Co istotne przygotowanych propozycji jest o wiele więcej.

W przypadku chęci otrzymania kwoty powyżej 7 000 zł koniecznością może być wizyta w lokalu. Sporą zaletą Kasy Stefczyka jest duża ilość posiadanych placówek. Nie powinno być więc trudności w znalezieniu w pobliżu jednej z nich. Należy pamiętać, że w trakcie weryfikowania wniosku dane sprawdzane są w bazie dłużników. Obecność w niej zamyka drogę do skorzystania z oferty.

Koniecznym wymogiem, który stawia Kasa Stefczyka przed udzieleniem pożyczki jest bycie jej członkiem. Kasa oszczędnościowo-kredytowa w ten sposób zachęca do rejestracji online lub w placówce. Koszt z tym związany to 4 zł. Warto o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o pożyczce.

Czy pożyczka w Kasie Stefczyka się opłaca?

Ilość różnych propozycji związanych z pożyczaniem środków jest naprawdę duża. Wybór można dostosować do kwoty, wielkości raty oraz oprocentowania. Dodatkowym atutem jest atrakcyjne RRSO, nawet w porównaniu do wielu banków. Jeżeli ktoś poszukuje krótkoterminowego wsparcia finansowego nie znajdzie jednak chwilówki w SKOK-u.

Kasa Stefczyka to ciekawa alternatywa dla banków. Oferta cały czas jest rozwijana i obecnie sporą część formalności da się załatwić przez internet. Największą różnicę stanowi konieczność nabycia członkostwa w Spółdzielni. Trzeba też pamiętać, że środki trafią na konto tylko pod warunkiem osiągnięcia pozytywnej weryfikacji kredytowej.

0 thoughts on “Pożyczka w Kasie Stefczyka, z czym to się je?

 • 24 stycznia, 2023 o 10:03 pm
  Permalink

  Ciekawy wpis, kiedyś skoki były bardziej popularne, ale może wrócą do łask?

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2023 o 9:01 am
  Permalink

  Obecnie wiele pożyczek ma nieciekawe oprocentowanie w bankach

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *