Pożyczki dla zadłużonych z wpisami w bazach

Instytucje pozabankowe w odróżnieniu od banków, dają możliwość zaciągnięcia pożyczki również osobom, które w banku nie miałyby na to szans. Oferty pożyczek wciąż się poszerzają, a chwilówki online są coraz popularniejsze. Czy wzięcie pożyczki dla zadłużonych jest bezpieczne? Kto może ubiegać się o kredyt i od czego zależy całkowity koszt pożyczki?

Czym są pożyczki dla zadłużonych z wpisami w bazach?

Pożyczka dla zadłużonych jest pozabankową pożyczką, o którą może ubiegać się osoba nieposiadająca zdolności kredytowej. Każdy, kto choć raz ubiegał się o kredyt bankowy, doskonale wie, że weryfikacja banków dotycząca zdolności kredytowej jest bardzo surowa. Liczą się dochody, źródła ich pozyskiwania, a także historia kredytowa. Z tego powodu osoby, które posiadają wpis w rejestrze dłużników BIG bądź posiadają złą historię kredytową w BIK, nie mogą liczyć na pożyczkę czy kredyt w banku. W tej sytuacji jedyną opcją jest pozabankowa pożyczka dla zadłużonych.

Pożyczki pozabankowe- czym się cechują?

Pożyczki pozabankowe są możliwe do uzyskania o wiele szybciej niż kredyt w banku, nie wymagają także zbyt dużej liczby dokumentów i skomplikowanych formalności. W zdecydowanej większości przypadków wnioskodawcy nie są weryfikowani w bazach dłużników, podobnie, jak ich konto bankowe, a gotówkę, jaką pożyczają mogą przeznaczyć na dowolny cel. Suma pożyczonych pieniędzy może wynosić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście, zaciągnięcie pożyczki pozabankowej wiąże się obowiązkiem spłacania jej rat. Warto pamiętać o tym, że rata pożyczki to nie tylko część pożyczonej kwoty, ale także oprocentowanie. Po uzyskaniu pożyczki, wnioskodawca otrzymuje dokładny harmonogram spłat, którego musi się trzymać.

Kto może otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Pożyczkę dla zadłużonych może otrzymać niemal każdy, a więc także osoba bezrobotna bądź osoba bez udokumentowanych dochodów. Poza tym, o taką pożyczkę może ubiegać się osoba bez regularnych dochodów, ze złą historią kredytową czy ze wpisem w rejestrze dłużników BIG, a nawet osoba spłacająca komornika. Jedynym wymogiem jest ukończone 18 lat, posiadanie polskiego obywatelstwa, ważnego dowodu osobistego i stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski. Ponadto osoba ubiegająca się o pożyczkę musi posiadać zdolność do czynności prawnych.

Pożyczka konsolidacyjna – czym jest?

Pożyczka czy kredyt konsolidacyjny to szczególny rodzaj pożyczki, pozwalający na spłatę wszystkich innych zaciągniętych pożyczek czy kredytów. jest to rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy wnioskodawca posiada wiele zobowiązań, które chce uporządkować. Mówiąc najprościej, pożyczka konsolidacyjna łączy wszystkie długi w jedno zobowiązanie o niższej racie i dłuższym okresie spłaty, dzięki czemu comiesięczne wydatki są niższe.

Pożyczki dla zadłożonych z wpisami w bazach- czy są bezpieczne?

Pożyczki dla zadłużonych, tak, jak wszystkie pożyczki online, wciąż budzą skrajne emocje. Nie ma jednak obaw. O ile instytucje pożyczkowe wybierane są z głową, a oferty pożyczki są przejrzyste i klarowne, sam kredyt jest bezpieczny. Warto jednak zawsze zorientować się, co grozi nam w przypadku niezapłacenia raty kredytu i jak wysokie będą comiesięczne raty.

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “Pożyczki dla zadłużonych z wpisami w bazach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *