Kredyt na ślub: plusy i minusy

Kredyt ślubny to rodzaj pożyczki, którą ludzie zaciągają na pokrycie kosztów ślubu. Ten rodzaj pożyczki zmniejsza obciążenie finansowe. Jednak ten rodzaj kredytu konsumenckiego jest ryzykowny i należy z niego korzystać ostrożnie.

Decyzja o pożyczeniu pieniędzy na wesele jest sprawą osobistą

Organizowanie ślubu czy wesela najlepiej sfinansować z własnych środków. Pożyczka lub kredyt na wesele to rozwiązanie ostateczne. Kredyt na wesele czasem może pomóc, gdy nie masz oszczędności lub zebrane środki pieniężne nie wystarczają na opłacenie całego wesela. Jeśli jednak zaciągasz kredyt na wesele, powinieneś najpierw dobrze się zastanowić. Warto jak najdokładniej obliczyć koszt całego projektu oraz to, ile trzeba będzie pożyczyć. Należy też najpierw przeanalizować oferty konkurencyjnych firm i banków, a nie patrzeć na pierwszą ofertę i podejmować decyzję. Tak, aby to nie były najgorsze decyzje kredytowe, jakie w kiedykolwiek podjąłeś.

Ile pieniędzy pożyczysz na wesele?

Na co jest przeznaczony kredyt? Nawet najtańszy ślub może być bardzo drogi. Koszt ceremonii kościelnych jest minimalny. Przypomnijmy, że śluby kościelne stanowią większość, ponad 86%. Firmy, które zajmują się sprzedażą usług lub rzeczy na ślub na samo słowo „wesele” doskonale, zdają sobie sprawę z wyjątkowości tego dnia i mogą, podnieś ceny. Ważne jest, aby kwota z kredytu plus nasze oszczędności wystarczyły na ślub, który w przyszłości ma kojarzyć się dobrze, a nie, że to najgorsze decyzje kredytowe – wzięcie kredytu na wesele. Na szczęście kredyt można spłacać w dogodnych ratach. Jeśli więc możesz pokryć część kosztów związanych z przygotowaniami do ślubu z własnych oszczędności lub liczyć na wsparcie rodziny, to jest to dobra opcja.

Pożyczka ślubna ma plusy i minusy

Pożyczka ślubna to z kolei zobowiązanie finansowe, które prędzej czy później trzeba będzie spłacić. Rekomenduje się wybór mniejszego kredytu lub linii kredytowej. Jakie są korzyści z zaciągnięcia kredytu ślubnego? W końcu pierwsza i najważniejsza rzecz to możliwość zorganizowania wymarzonego wesela. Nie musisz pożyczać pieniędzy od rodziny, jeśli zamierzasz samodzielnie pokryć wszystkie wydatki związane ze ślubem. To kolejny plus, zwłaszcza jeśli chcesz to zorganizować po swojemu. Zaletą pożyczki rodzinnej jest to, że szybko się spłaca. Jednym z najpopularniejszych obecnie prezentów ślubnych jest gotówka. W związku z tym pieniądze otrzymane w prezencie można przeznaczyć na całkowitą lub częściową spłatę pożyczki. Pożyczka ślubna tworzy również historię kredytową, która przyda się w przyszłości, np. przy zaciąganiu kredytu hipotecznego czy kupnie domu, mieszkania. Jednak nie wszystkie pary chcą przeznaczyć pieniądze ze ślubu na spłatę długów. Pożyczki mogą być przytłaczające dla par, które dopiero zaczynają budować wspólne życie. Podobnie jak przy tego rodzaju zobowiązaniach, istnieje długoterminowe ryzyko utraty płynności finansowej, co prowadzi do problemów ze spłatą zaciągniętego kredytu. Wszystko to zniechęca wiele par do zaciągania kredytów na sfinansowanie ślubu.

Znalezienie dobrej firmy pożyczkowej, której możesz zaufać, może być trudne. Istnieje wiele złych firm, które nie dotrzymują obietnic i świadczą usługi niskiej jakości. Może być trudno zdecydować, co jest dobre, a co nie. Znalezienie firmy oferującej najlepsze usługi i produkty w odpowiedniej cenie wymaga wielu badań.

 

Autor: Michał Kowalczyk

0 thoughts on “Kredyt na ślub: plusy i minusy

 • 22 listopada, 2022 o 3:59 pm
  Permalink

  taki kredyt to moim zdaniem głupota, lepiej wydać na dom lub mieszkanie

  Odpowiedz
 • 25 listopada, 2022 o 2:22 pm
  Permalink

  To prywatna sprawa czy ktoś bierze taki kredyt, nie ma co komuś zaglądać do portfela.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *